Producenci

Jakie szydełko wybrać?

11
Jakie szydełko wybrać?

Robótki ręczne wracają do łask, a szydełkowanie i dzierganie stają się, obok kolorowania mandali z fikuśnych książeczek, jednymi z najbardziej odprężających zajęć dla setek zabieganych i zestresowanych kobiet. Miłośniczki rękodzieła łączą przyjemne z pożytecznym – w efekcie kilkugodzinnej pracy można otrzymać elegancki komplet serwetek, czy śliczną czapkę. Ozdoby wykonane własnoręcznie to również jeden z najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych prezentów oraz świetny sposób na to, by okazać miłość. Niewiele potrzeba, by oddać swoje serce robótkom ręcznym. Najważniejsze jest zrobienie pierwszego kroku: wybranie odpowiednich narzędzi do roboty i włóczek, z którymi rozpocznie się rękodzielnicza przygoda. Na co zwrócić uwagę, przeglądając szydełka?

Jakie szydełko wybrać - poradnik w pigułce

Szydełko składa się z haczyka, którym robione są oczka, trzonka oraz umieszczonego między nimi uchwytu. Każde jest wykonane w ten sam sposób, skąd zatem tak duża ilość dostępnych na rynku modeli? Oferta jest bardzo bogata, ponieważ każda kobieta poszukuje tego jedynego. Przed pierwszym zakupem należy po pierwsze określić, jaki rodzaj robótki ma zostać wykonany, ponieważ na tej podstawie dobiera się rozmiar haczyka. Po drugie, warto zastanowić się, z jakiego materiału ma być zrobione szydełko. Trzeba pamiętać, że dobrze dopasowane szydełko musi być gładkie – wówczas nie będzie zahaczało o robótkę, a ponadto świetnie ułoży się w dłoni. Jego wybór przypomina dobieranie różdżki – trzeba znaleźć egzemplarz stworzony dla siebie.

Rozmiar haczyka

Producenci podają najczęściej rozmiar haczyka, czyli szydełka, w milimetrach. Najmniejsze mogą mieć 0,45 mm, a najgrubsze, wykonane z naturalnego drewna, nawet 35 mm. Cieniutkie modele są przeznaczone do wykonywania robótek z delikatnych kordonków i przędz bawełnianych. W efekcie mogą powstać przepiękne koronki, a z nich serwetki, bielizna, odzież dziecięca, czy obrusy. Bardzo grube szydełka mogą być używane do przędzy wełnianej i wykonywania dywaników, pokrowców na poduszki, czy koców. Doskonale sprostają również szydełkowaniu pociętych na paski bawełnianych T-shirtów lub prześcieradeł – ta technika cieszy się olbrzymią popularnością. Początkujące adeptki szydełkowania powinny wybrać solidną, grubszą włóczkę oraz szydełko o dużym haczyku, by móc swobodnie liczyć oczka i uczyć się rzemiosła.

Materiał szydełka

Cienkie szydełka o rozmiarze około 2 mm najczęściej są wykonane ze stali. Grubsze modele powstają z aluminium, plastiku, bambusa, stali, szkła lub drewna. Przy wyborze idealnego szydełka należy kierować się jego funkcjonalnością. Do szydełkowania ze śliskich włóczek – na przykład bambusowych lub jedwabnych – doskonałe będą szydełka naturalne: bambusowe lub drewniane. Z grubszego, aluminiowego modelu będą zadowolone miłośniczki naturalnej wełny.

Dobór szydełka

Informacja o tym, jakie szydełko będzie najlepiej pasowało do włóczki, jest umieszczana na jej banderoli. Nie zawsze jednak trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta, można samodzielnie dopasować rozmiar szydełka do robótki, która ma zostać wykonana. Przed rozpoczęciem właściwego szydełkowania warto wykonać próbkę, by przekonać się, czy zapis z metki odpowiada temu, co dzieje się z włóczką podczas zaplatania. Można zdecydować się na mniejsze szydełko, niż zaleca producent, by otrzymać starannie wykonaną robótkę, zbitą i zwartą bez prześwitów lub większy model – by wykonana rzecz sprawiała wrażenie miękkiej i lejącej się z efektownymi dziurami.

Szydełkowanie to wspaniały sposób na relaks, a poświęcony czas może zaowocować powstaniem pięknych ubrań i dodatków. Warto wybrać odpowiedni model szydełka, kierując się oznaczeniami przygotowanymi przez producentów, a w miarę zdobywania doświadczenia – własnym gustem.

Komentarze do wpisu (11)

31 grudnia 2018

Good day! There is a good offers - more than 400 incredible games & 300 top online slots waiting for you. http://bit.ly/2yq3W51

3 stycznia 2019

a disposedpresent Straight up click on the bring to a standstill d commit tone down to well-disposed https://drive.google.com/file/d/1QhAq_f6Ntm8MRhpVNbGWwB9IcQGNYVd2/preview

5 stycznia 2019

Hey Look what we have for you! niceoffering Are you in? https://drive.google.com/file/d/1-WLCD5qzQduy4ypO3JlZiGoZEclO9KZE/preview

10 stycznia 2019

Good news ! niceoffer Just click https://drive.google.com/file/d/14IpfROguHybXq1YGCF58_z6GS0ykPRGS/preview

14 stycznia 2019

niceoffers To qualify click on the link below http://spb-notar.ru

23 stycznia 2019

Hi What we have here is , an consequentialpresent Are you in? http://servicerubin.ru

27 stycznia 2019

Hello! Here is a best - 500+ top quality slots, roulette and blackjack games to choose from. Just click on the link below to qualify. http://bit.ly/2J6AfKu

28 stycznia 2019

Hi gentlemanlyoffers At best click on the tie up lower to meet the requirements http://bit.ly/2S3YrnD

31 stycznia 2019

What we keep here is , a credibleoffers Are you in? http://bit.ly/2S3AZah

4 lutego 2019

Hi Righteous dope ! gentlemanlytender Just click on the tie up under to qualify http://bit.ly/2S8uToU

10 lutego 2019

Good man!Behold is an interesting offers to promote your website http://bit.ly/2RPFSzx

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl